Holyrood Park - Friendship Relay results

Back to results index

World Schools - Friendship Relay Results
 
Place Time Class Team Name Surname Country Name Surname Country Name Surname Country
1 00:31:55 Team 34 Karlis Baltacis Latvia Thomas Louth England Zhan Xiying PR China
2 00:32:19 Team 19 John Persson Sweden Lauren  Eyre Scotland Toms Riekstins Latvia
3 00:32:21 Team 14 Peter Hodkinson England Agnese Baronina Latvia Bojan Kavcic Slovenia
4 00:33:45 Team 12 Robert Merl Austria Sam  Burgess Scotland A Carla  Maia Portugal
5 00:33:51 Team 45 Johanna  Olsson Sweden Vera Miranda Portugal Shaun Rogerson Scotland B
6 00:35:23 Team 5 Albin Ridefeldt Sweden Beata Zalaiskalns Latvia Geoffri Helson Belgium Flanders
7 00:35:33 Team 85 Alice Leake England Gema Arellano Spain Michael Siemmeister Austria
8 00:35:53 Coach 165 Wray Brocklebank eng Soren Olsen swe Vandevelde Nele bel
9 00:35:58 Team 49 Philip Van Henelen Belgium Flanders Lovisa Larsson Sweden Amelie Van Poucke France
10 00:36:20 Team 55 Reimi Dubois France Adrian Wickert Austria Maayan Cohen Israel
11 00:36:22 Team 37 Francois Joly France Rein Link Estonia Gal Elbaz Israel
12 00:36:30 Team 22 Ivars Klavins Latvia Clarissa Kradischnig Austria Lionel  Jacques Belgium French
13 00:36:35 Team 81 Eglis Kampuss Latvia Catherine Cherry Scotland Sarah Torfs Belgium Flanders
14 00:36:42 Team 50 Simon  Hedlund Sweden July Mang Austria Bernard Geudens Belgium Flanders
15 00:36:43 Team 58 Kristof Van Bouwel Belgium Flanders Maria Corcoles Spain Ugur Tukel Turkey
16 00:36:51 Team 9 Raivo Kivleniens Latvia Fabio Marsoner Italy Anna Muller Belgium German
17 00:37:11 Coach 167 Ville Vinkel est Fabio DiBastiani ita Edda Berger aut
18 00:37:20 Team 11 Christian Tingstrom Sweden Eyal Attias Israel Elodie Roufosse Belgium German
19 00:37:21 Team 7 Kristian Jones England Anna Victoria Simkovics Austria Dries Reynders Belgium Flanders
20 00:37:47 Team 94 Tomas Musinsky Slovak Republic Mikolaj Zurkiewicz Poland Carolina Moreira Portugal
21 00:37:49 Team 8 Einari Heinaro Finland Lucia Curzio Italy Luis Graca Portugal
22 00:38:01 Team 67 Aleksander Sved Estonia Andrej Borstnik Slovenia Kadi Visnapuu Estonia
23 00:38:07 Team 15 Antonio Martinez Spain Maarton Magis Belgium Flanders Kelly Raymond England
24 00:38:17 Team 108 Katrin Harding England Maayan Montgomery Israel Michal Hanzely Slovak Republic
25 00:38:32 Team 141 Sebastian Thier      Austria Katarina Bremsak Slovenia Rachel Barr Scotland B
26 00:38:47 Team 38 Nauris Neimanis Latvia Craig Woods England Marion Loyer France
27 00:39:12 Team 48 Tauno Tiirats Estonia Susanne Brodel Belgium German Mary  Deane Ireland
28 00:39:25 Team 25 Andreu Blanes Spain Erik Majlath Slovak Republic Emma  Young Scotland
29 00:39:27 Team 126 Mark McLeod Scotland Marta Pacor Italy Liina Leo Estonia
30 00:39:29 Team 23 Toms Dandens Latvia Rebecca McKenny England Baris Kisioglu Turkey
31 00:39:41 Team 51 Jaime Martin Spain Evelien Peeters Belgium Flanders Klemen Verbovsek Slovenia
32 00:39:43 Team 90 Lukas Schamagl Austria Zane Nagele Latvia Mariel  Phimister Scotland A
33 00:39:45 Team 140 Nicola Manzoni Italy Elise Yule New Zealand Ziga Cadez Slovenia
34 00:39:50 Team 63 Aine McCann Ireland Laura Ansone Latvia Adam  Telfer Scotland B
35 00:39:52 Team 89 Toon Melis Belgium Flanders Jack Millar Ireland Katrina Oblak Slovenia
36 00:40:08 Team 10 Oskari Mikkola Finland Wouter Plessers Belgium Flanders Kate  Hensman New Zealand
37 00:40:10 Team 92 Tomas Sokol Slovak Republic Marta Padilla Spain Adrianna Wojteczek Poland
38 00:40:12 Team 13 Oscar Carlsson Sweden Nathan  Metcalfe England Anna Nadobna Poland
39 00:40:14 Team 6 Kenny Kivikas Estonia Fabio Silva Portugal Connie MacWilliam Scotland A
40 00:40:33 Team 132 Katarina Papugova Slovak Republic Iain Cackette Scotland B Joaa Carvogira Portugal
41 00:40:35 Team 115 Eden Peker Israel Virginia Irwin New Zealand Tobias Vercammen Belgium Flanders
42 00:40:39 Team 142 Jeroen Theys Belgium Flanders Agnese Geduseva Latvia Mart  Kutas Estonia
43 00:40:40 Team 66 Rene Post Estonia Maria  Oliviera Portugal Craig McDonald Scotland B
44 00:40:50 Team 114 Laurenz Elstner Austria Hana Jergusova Slovak Republic Mark  Brown Scotland A
45 00:40:52 Team 64 Dominik Grunberger Austria Sean Thomson Scotland A Rebeca Assuncao Portugal
46 00:40:59 Team 101 Raivis Ozolins Latvia Stuart Watson Scotland B Marion Soulat France
47 00:41:02 Team 21 Jonathan Crickmore England Francesco Langher Italy Lavinia Daems Belgium Flanders
48 00:41:05 Team 27 Love Sintring Sweden Wu  Yongfa PR China Jessica  Courtman England
49 00:41:06 Team 135 Ance Rusova Latvia Jack Perry England Shani Isseroff Israel
50 00:41:07 Team 88 Ilze Buza Latvia Jenny Hubbard England Mikolaj Wawrzyniak Poland
51 00:41:09 Team 110 Paulo Pereira Portugal Niels Dujourie Belgium Flanders Birgit Alber Austria
52 00:41:22 Team 29 Tobias Habenicht Austria Jessica  Myers England Baris Kaan Can Turkey
53 00:41:36 Team 32 Matthew Halliday England Ann-Sofi Karlsson Sweden Lu Yu PR China
54 00:41:55 Team 79 Viktoria Ernstsson Sweden Anna Morawska Poland Yang Shen Mingda PR China
55 00:42:02 Team 53 Valters Lubinskis Latvia Ivana Durcova Slovak Republic Louisa Rauw Belgium German
56 00:42:06 Team 91 Luis Silva Portugal Adi Sabo Israel Madeleine Parker New Zealand
57 00:42:11 Team 118 Jack  Wright England Sebastien Van Callemont Belgium French Yara Shor Israel
58 00:42:13 Team 31 Marc Serrrallonga Spain Jaka Pisljar Slovenia Wu  Shan PR China
59 00:42:14 Coach 177 Franko Valer svk Ali Kiling tur Tamara Kosmacheva lat
60 00:42:17 Team 35 Didzis Viksne Latvia Paul Unger Austria Gong Shaochong PR China
61 00:42:42 Coach 183 Ian Maxwell sco Mark Irwin nzl Avelina Alvang por
62 00:42:50 Coach 162 Joachim Friessnig aut Steve Armon nzl Klúckers Ingrid bel
63 00:42:57 Team 107 Julia Bauer Austria Kirsten Maxwell Scotland Sander Van Gorp Belgium Flanders
64 00:43:13 Team 28 Robert Barcik Slovak Republic Jacek Galla Poland Defne Deniz Boz Turkey
65 00:43:14 Coach 161 Rudi Hudax aut Joakien Ingelsson swe Belem Magalhaes por
66 00:43:18 Team 59 Pol Rafols Spain Sara Jeskowiak Poland Jerome Schurgers Belgium French
67 00:43:20 Team 73 Eriks Gruzde Latvia Sun Weiqi PR China Kayleigh Gowran Scotland A
68 00:43:26 Team 103 Martin Richter Austria Matjaz Pahor Slovenia Lotte Vandenheuvel Belgium Flanders
69 00:43:30 Team 154 Carlotta Scalet Italy Maja Gantar Slovenia Jiao Fei PR China
70 00:43:35 Team 133 Carl Edmonds (Hill) England Deborah Hansen Belgium German Mathilde Greugny France
71 00:43:40 Team 120 Ieva Ruksane Latvia Martin McIver England Nick Spiessens Belgium Flanders
72 00:44:02 Team 69 Aleix Serrallonga Spain Harriet Batten England Lan Dong PR China
73 00:44:06 Coach 178 Pavol Polacek svk Fulvio Lenarduzzi ita Brown Vicky sco
74 00:44:08 Team 18 Mans Sandgren Sweden Hendri Parrol Estonia Amelia Elliott England
75 00:44:14 Coach 185 Ann Haley sco Jose Samper spa Julio Garrido spa
76 00:44:16 Team 68 Thomas Hackl Austria Simon  Mizur Slovak Republic Jessica  Serrano Spain
77 00:44:24 Team 84 Joana Costa Portugal Lucia Smelikova Slovak Republic Domen Seljak Slovenia
78 00:44:29 Team 44 Anna Segersson Sweden Tessa Muller Austria Sibe Smets Belgium Flanders
79 00:44:41 Team 124 Lucy Butt England Miroslav Tauber Slovak Republic Francesco De Bortoli Italy
80 00:44:44 Team 151 Anna Birkestal Sweden Raquel Martin Spain Wei Shite PR China
81 00:44:49 Team 150 Violeta Feliciano Spain Domen Hafner Slovenia Mert Sanci Turkey
82 00:44:57 Team 95 Kate  Farley England Nicole  Graf Austria Patryk Bolewicz Poland
83 00:45:05 Team 144 Juraj Krajcik Slovak Republic Katja Prezelj Slovenia Daisy Lawn-Tee England
84 00:45:13 Team 155 Rosie Watson England Kirsten Willens Belgium Flanders Rafael Augusto Portugal
85 00:45:25 Team 65 Joab Matthews Scotland A Rosanna Nogara Italy Yang Guangyao PR China
86 00:45:28 Team 46 Rudolfs Zernis Latvia Alejandro Garcia Spain Erin Adair Scotland B
87 00:45:29 Coach 173 Igors Buzs lat N Hall eng Eva Breitschaedel aut
88 00:45:32 Coach 184 Hollie Orr sco Lucy Fryer eng Francis O'Reilly irl
89 00:45:35 Coach 160 Hannes Pacher aut Xenia Koninckx bel Nava Sason isr
90 00:45:39 Team 106 Antoine Gouverneur France Andreas Hippacher Austria Kinga Skoczylas Poland
91 00:45:39 Coach 169 Loterie JF fra Karin Farley eng Guido DeBeucker bel
92 00:45:41 Team 122 Mara Peilane Latvia Kristina Ugrayova Slovak Republic Liad Neeman Israel
93 00:45:48 Coach 181 Frantisek Soltes svk . Inguna lat Janez Titan slo
94 00:45:54 Team 96 Mikus Purins Latvia Raphael Krapesch Austria Alessia Lorgio Italy
95 00:46:11 Team 99 Johanna  Persson Sweden Aveli Nurk Estonia Patrick Sorger Austria
96 00:46:31 Team 47 Oscar Andersson Sweden Julian Defer France Masa Arnolj Slovenia
97 00:46:46 Team 137 Laura Nimante Latvia William  Stuart Scotland A Viliam Slejzak Slovak Republic
98 00:46:47 Coach 182 Johan Froberg swe Ales Mrak slo Ines Barroso por
99 00:47:18 Team 123 Ivan Ramal Spain Ronja Fell Belgium German Radoslav Somsak Slovak Republic
100 00:47:43 Team 131 Zoe Harding England Barbora Frankova Slovak Republic Lennart Verhaert Belgium Flanders
101 00:47:44 Team 147 Lisa Pacher Austria Saar Barkan Israel Barbara Prezelj Slovenia
102 00:47:56 Team 130 Simone Benini Italy Angelika Renz Austria Jenny Martin Scotland A
103 00:48:20 Team 158 Claudia Zanetel Italy Markus Nestelberger Austria Carol  Stonebanks Scotland
104 00:48:27 Team 82 Charlotte Watson England Andrej Nemec Slovak Republic Nele Cornelissen Belgium Flanders
105 00:48:29 Team 52 Edgars Briconoks Latvia Jemma  Bell England Maxime LeCluse Belgium French
106 00:48:31 Team 148 Alexander Berger Austria Claire Van Hauwaert France Tina Mervic Slovenia
107 00:49:21 Team 117 Oscar Vila Spain Michael  Church Scotland Malgorzata Musial Poland
108 00:49:22 Team 98 Katrin Vinkel Estonia Joao Marques Portugal Yang  Huan PR China
109 00:49:24 Team 40 Finlay  Langan Scotland A Kristine Suta Latvia Lucy Antoine Belgium German
110 00:49:38 Team 104 Isabel Sa Portugal Aleksander Duczmal Poland Marili Lensment Estonia
111 00:50:06 Team 83 Blaz Grah Slovenia Michela Ronda Italy Dominic  Crossey Scotland
112 00:50:10 Team 121 Rebecca Harding England Simon Drlink Slovenia Chiara Specchi Italy
113 00:50:16 Coach 179 Jan Mizur svk Maria Henkes bel Amin Mukatren isr
114 00:50:18 Coach 170 Gorden Stephens irl Anu Saue est Wei Zhou chi
115 00:50:25 Team 43 Markus Obermuller Austria Sara Bailey New Zealand Simon  Habran Belgium French
116 00:50:26 Team 143 Samuel Kebis Slovak Republic Maren Herrgesell Austria Emma Bakelants Belgium Flanders
117 00:50:45 Team 105 Jernej Podobnik Slovenia Megan  Gray Scotland B Hannah Lachner Austria
118 00:51:34 Team 39 Janis Sars Latvia Greta  Jeskowiak Poland Emily  Hunter Scotland
119 00:51:35 Team 153 Daniel Hughes England Magdalena  Piwowar Poland Maja Krek Slovenia
120 00:51:56 Team 42 Thomas  Fellbaum England Mikolaj Dubicki Poland Agata Cerqueira Portugal
121 00:53:23 Team 54 Juraj Sokol Slovak Republic Mateusz Maly Poland Tal Iluz Israel
122 00:53:29 Coach 164 Chang Zai Wang chi Gert Willekens bel Claire Evans eng
123 00:53:56 Coach 172 Vincenzo Crippo ita YuDong Zheng chi VandenBosch An bel
124 00:54:12 Team 87 David  Lafer Austria Stephen Haley Scotland B Emilie Ruul Estonia
125 00:54:43 Team 62 Eetu Summanen Finland Marta Ferreira Portugal Inbar Gohar Israel
126 00:55:03 Team 80 Harry Nicholson England Cliona Galwey Ireland Goele Didden Belgium Flanders
127 00:55:31 Team 100 Sabine Tilta Latvia Alessia Albano Italy Yarom Hazan Israel
128 00:55:31 Team 102 Liga Valdmane Latvia Anabel Schneider Belgium German Kieran McAllister Scotland A
129 00:55:42 Team 61 Jack Benham England Lena Grunberger Austria Gavin McCourt Scotland A
130 00:55:44 Coach 166 Roger Jackson eng Jean-Luc Bertinchamps bel Sonja Spendelhofer aut
131 00:55:52 Team 149 Jacopo Cassol Italy Matej Kristan Slovenia Nicole  Jones New Zealand
132 00:56:09 Team 146 Marco Guizzardi Italy Lynn Young Scotland Ziva Rejc Slovenia
133 00:56:22 Team 75 Ricardo Garcia Spain Barbara Pogacar Slovenia Ann Linehan Ireland
134 00:56:52 Team 109 Miguel Dovco Portugal Carina Thaler Austria Sean Fagnoul Belgium French
135 00:57:03 Team 77 Julia Blomquist England Karin Kallisma Estonia Wang Ziqiao PR China
136 00:58:05 Team 111 Mark Stephens Ireland Jeremie Thiebaut Belgium French Justine Valdmane Latvia
137 00:59:19 Team 119 Bruno Jesus Portugal Kate  Gray New Zealand Zeynep Abali Turkey
138 00:59:30 Team 17 Muge Mucaviroglu Turkey Andrew Lindsey Scotland Eva Rozentale Latvia
139 00:59:38 Team 74 Beatrice Gustavsson Sweden Noemi Sanchez Spain Yang Yizhi PR China
140 00:59:50 Team 145 Nathalie Limborgs Belgium Flanders Eilidh  Nolan Scotland Chen Yunhao PR China
141 00:59:54 Team 72 Linnea Martinsson Sweden Ricardo Reis  Portugal Gitte Leysen Belgium Flanders
142 01:00:27 Team 70 Peter Lynas England Lucija Telismann Austria Fan Shuning PR China
143 01:01:09 Team 41 Lauri Lehtinen Finland Sophie Kirk England Bensamin Meeusen Belgium Flanders
144 01:01:37 Team 97 Graham Hemingway England Hou Jianzhao PR China Anete Geduseva Latvia
145 01:05:24 Team 36 Mikus Zvirbulis Latvia Olivia  Gregory New Zealand Liu Zifeng PR China
146 01:10:12 Team 30 Jonatan Karjus Estonia Ron Zilevitz Israel Wang Han PR China
147 01:14:45 Coach 180 Marjan Kazik svk Martin Clare sco Alain Huyghe bel
148 01:18:25 Team 60 Lior Itzhak Israel Eva Reisenhofer Austria Lore De Vries Belgium Flanders
149 01:21:43 Coach 187 Nieves Palacios spa Gemo Sanchez spa Dario Alvano spa
  Missing 102 Team 125 Elina Svilpe Latvia Lucio Santin Italy Eva Arhar Austria
  Missing 104 Team 26 Maxwell O'Hara England Madara Freimane Latvia Alp Olguner Turkey
  Missing 104 Team 136 Vid Bogovic Slovenia Maxime Halleux Belgium French Julia Konieczka Poland
  Missing 106 Team 20 Patryk Piosik Poland Siiri Rist Estonia Fraser McFadyen Scotland A
  Missing 106 Team 71 Mikolaj Grabiec Poland Silvia Petritsch Austria Tim  Errington Scotland B
  Missing 106 Team 139 Henry  Olde Estonia Michaela Cehlarova Slovak Republic Julia Bing England
  Missing 106 Coach 175 Paulo Pereira por Morales Garcia spa Corinne Cerdan fra
  Missing 108 Team 16 Guran Winblad Sweden Tom Vervoort Belgium Flanders Eliise Harjak Estonia
  Missing 109 Team 56 Thomas Butt England Julien Schoefs Belgium French Ding Shunan PR China
  Missing 110 Team 76 Peter Mizur Slovak Republic Wouter Vorsters Belgium Flanders Caitlin Halligan Scotland A
  Missing 110 Team 116 Martin Krajcovic Slovak Republic Katharina Novak Austria Alexander Lyon Scotland B
  Missing 113 Team 86 David Franko Slovak Republic Maddalena Zupin Italy Amit Eini Israel
  Missing 113 Team 93 Katrina Kosmaceva Latvia Hubert Gueriot France Omri Shdaimah Israel
  Missing 114 Team 156 Johannes Zechner Austria Paige Heavey New Zealand Feya Wittocx Belgium Flanders
  Missing 116 Team 33 James Taylor England Marlene Habenicht Austria Xu Huan PR China
  Missing 118 Team 57 Martin Wiesler Austria Sebastien Varetto Belgium French Claire Nagle Ireland
  Missing 118 Team 78 Tibor Golob Mrak Slovenia Joey Mol Israel Zhao Qin PR China
  Missing 119 Coach 163 Freddy Henkes bel Gill Browne eng Nikolai Jarveoja est
  Missing 123 Team 113 Tal Galili Israel Patryk Maly Poland Patrycja Sobanska Poland
  Missing 125 Team 157 Chen Qiong PR China Nele Put Belgium Flanders Elena Agudo Spain
  Missing 125 Coach 174 Honorata Patarek pol Jean-Philippe Mialhe fra Lorraine Counihan irl
  Missing 125 Coach 176 Daniel Po por Poveda Jesus Gil spa Catherine Nagle irl
  Missing 127 Team 24 Jakob Enmark Sweden Edgars Prieditis Latvia Joana Macieira Portugal
  Missing 127 Team 127 Alberto Corredig Italy Emily Nichol Scotland B Jasper Verdonck Belgium Flanders
  Missing 127 Team 152 Romana Strbova Slovak Republic Sara Vidmar Slovenia Antoon Vercammen Belgium Flanders
  Missing 127 Coach 168 Nicolas Avedikian fra Christian Breitschaedel aut Odette Haezevoets bel
  Missing 128 Team 134 Jessica  Orr Scotland Sonia Hurtado Spain Fabrizio Gaspari Italy
  Missing 129 Team 129 Ivars Freimanis Latvia Lith Lefranc Belgium Flanders Kirsty  Brown Scotland B
  Missing 131 Team 112 Pierre Dauby Belgium French Ana Martin-Albo Spain Comelia Galwey Ireland
  Missing 131 Coach 171 Tal Offer isr Barbara Nowak pol Mick Galwey irl